3M-PELTOR

JAK NEJLÉPE CHRÁNIT SVŮJ SLUCH PŘI SPOROVNÍ A LOVECKÉ STŘELBĚ?
Střelecká elektronická sluchátka 3M PELTOR jsou ideálním řešením.
Střelba z palných zbraní vytváří hluk. Někdy snesitelný a někdy nesnesitelný. Zvuk dělá střelcům problémy nejméně ve dvou směrech. Ten první směr jsou lidé kolem, kteří nestřílí a bydlí v blízkosti střelnice. Čas od času si stěžují a občas se jim podaří střelnici zrušit, lépe řečeno dosáhnout její zrušení. A tak se střelnice čas od času odhlučňují.
Hluk ovšem působí také na střelce samotné. Jestliže lidi v okolí ruší, střelce na střelnici může ohrozit na zdraví, protože hluk výstřelu poškozuje jejich sluch a v některých případech dokonce ústrojí zajišťující rovnováhu, které je s uchem spojeno. Málokdo při tom ví, že se nejedná jen o to jak dlouho jsme nadměrnému hluku vystavení, ale že již okamžikové vystavení silnému zvuku sluch nenávratně poškozuje. V praxi to znamená, že i když máte sluch chráněný 90 % času a bez sluchátek jste při silné střelbě jen chvíli, už tehdy dochází k poškozením sluchu, která se nedají vrátit. Nevím jak vy, ale já znám ve svém okolí hned několik více či méně nahluchlých střelců.
Nezbývá proto nic jiného, než sluch chránit. Nejlevnější je nějaká hmota, která se nacpe do zvukovodu. Vynikající je zvláště v případě, že se ji také podaří vytáhnout. Zdokonalení této metody představují špunty do uší, které se dají koupit v každém obchodě se zbraněmi. Jsou levné, ale z hygienických důvodů je nelze používat donekonečna. Někteří odvážlivci místo špuntu nacpou do ucha nábojnici.
Nejrozšířenější a pravděpodobně nejefektivnější metoda ochrany sluchu při provozování našeho koníčka, jsou nepochybně chrániče sluchu neboli sluchátka. Má je kdekdo a na střelnicích bývají také k zapůjčení.
Mezi nejprodávanější patří na našem trhu sluchátka značky 3M PELTOR. Mají je prakticky v každém obchodě se zbraněmi a mezi značkovými sluchátky na našich střelnicích jednoznačně vedou. Jejich výrobce, firma 3M PELTOR, je specialista na ochranné prostředky vůbec.
 

Zobrazit kategorie
Upřesnit cenu
od 58 Kč do 4 720 Kč
Seřadit položky
počet na stránce:

Sluchátka střelecká Peltor MT16H210F-478-GN SPORT TAC SNR 27 dB

Mušlový zelený chránič sluchu, s velmi plochými mušlemi, skládacím obloukem, elektronikou tlumící hluk a zesilující mluvenou řeč dle potřeby a s možností připojení na komunikační systémy, vhodný pro střelce.

Sluchátka střelecká Peltor MT16H210F-478-GN SPORT TAC SNR 27 dB
Výrobce:3M-PELTOR
Kód:940441E
4 720 Kč
Na externím skladě.
-+

Nacházíte se v kategorii: 3M-PELTOR