Zbraně Flobert a jejich výkon.

 Zbraně Flobert volně prodejné od 18 let.
    revolver Flobert ALFA 641Mnozí naši zákazníci si kupují  „Flobertky“ tedy zbraně na  náboje Flobert, někdy lidově zvané ptáčnice, a  kupují je pro to, že jsou volně   prodejné od 18 let, bez nutnosti vlastnit zbrojní průkaz a ptají se nás na jejich výkon.
Jak ono to tedy vlastně je s tím výkonem u Flobertky.
Zbraně na náboje Flobert bez provedení úpravy na snížení výkonu jsou zbraně kategorie C, a na jejich držení je nutný zbrojní průkaz. A to proto, že výkon náboje Flobert  Randz Curte 4mm je 20 J,  výkon náboje 6mm ME Flobert Court  je 33 J  a výkon náboje .22 Flobert CB 39 J. 
   Z uvedených hodnot tedy jasně vyplívá, a znovu to zdůrazňuji, že na zbraně flobert bez úpravy výkonu je nutný zbrojní průkaz.
Zbraně Flobert které jsou volně prodejné od 18 let jsou zbraně, mají z výroby snížený výkon na 7,5 J na hlavni a jsou zařazeny do zbraní kategorie D.
Tato skutečnost je přímo uvedena v Zákoně o zbraních v § 7, odstavec c,  kde se mimo jiné říká:  Zbraněmi kategorie D jsou mimo jiné:
„palné zbraně pro střelbu náboji typu flobert s energií střely na ústí hlavně do 7,5J.
    Teď, když jsme si objasnili, jak je to s výkonem, je potřeba si ujasnit proč si takovou zbraň pořídit a co od ní můžeme očekávat.
Očekávat především můžeme krásné zbraně, které si pořídíme bez nutnosti vlastnit Zbrojní průkaz. Můžeme s těmito zbraněmi střílet při dodržení základních pravidel bezpečnosti na svém pozemku, což je velká výhoda. Náklady na střelbu nejsou vysoké a navíc zbraně při výstřelu vydávají klasický zvukový efekt výstřelu a krásně to po výstřelu zavoní po střelném prachu. Pominu-li sběratelské zájmy, jsou a budou tyto zbraně určeny především na zábavnou střelbu na terče nebo na sestřelování plechovek od limonád na vzdálenost 10-15m. Jsou také vhodné pro získávání správných návyků pro manipulaci se střelnou zbraní, a pro střelecký dorost. 
    Určitě si s nimi užijete spoustu zábavy a je jedno, zda si pořídíte pušku Flobert ( je jednoranná ) nebo třeba krásný revolver flobertku.  Redukované Flobertky jsou určeny pro zábavu a radost se střelby. Určitě nejsou vhodné pro sebeobranu.