Plynové pistole

PLYNOVÉ PISTOLE A REVOLVERY

Plynové pistole a revolvery jsou jedny z nejúčinnějších a nejoblíbenějších zbraní na sebeobranu, které si může pořídit téměř každý i když není držitelem zbrojního průkazu.
Jedná se o nesmrtící zbraně které Vám mohou zachránit zdraví a život.
     Rozlišujeme mezi  plynovými pistolemi  a plynovými revolvery. Tyto zbraně  zjednodušeně nazýváme  plynovky. Správně bychom měli mluvit o expanzních zbraních, které jsou  podle Zákona o zbraních 118/2002 Sb.  zařazeny do zbraní kategorie „D“.  Jsou
tedy volně prodejné osobám starším 18 let, které splňují i další požadavky jmenovaného zákona.
     Plynová pistole a revolver je střelná zbraň, jejíž konstrukce vylučuje použití kulového náboje nebo náboje s hromadnou střelou.
     Plynové pistole a revolvery jsou zbraně primárně určeny k osobní obraně. Jejich vzhled je totožný nebo téměř totožný s ostrými zbraněmi.Také funkce a manipulace je shodná s ostrými zbraněmi.
    Při rozhodování o koupi je podstatné zda si budeme vybírat pistoli nebo revolver.  Jako vždy obě varianty mají svá pro a proti.
    Revolver je z pohledu sebeobrany spolehlivější, protože jeho konstrukce je méně náchylná na závady. Jeho relativní nevýhodou je menší kapacita nábojů.  
    U plynových pistolí si můžeme vybírat z několika velikostí od Full velikosti služebních pistolí až do velikosti malých kapesních pistolí. Bývá pravidlem, že čím větší pistole, tím větší kapacita zásobníku.  Na rozdíl od ostrých zbraní není pro účinnost plynovek rozhodující délka hlavně.
  Jako střelivo se do plynovek nepoužívají náboje ale nábojky. Základní rozdělení nábojek je na akustické,vydávající pouze zvukový efekt, na obranu se využívají nábojky pepřové,
( Nonivamid,označení PV a červené krytky nábojek ) nebo slzotvorné.
( Označení CS a žluté krytky nábojek ). Pro použití na sebeobranu se zbraň považuje za bezpečnou od 1m a její účinnost se udává kolem 4m.
    Dovoluji si připomenout všem současným ale i budoucím majitelům plynových pistolí a revolverů, že je především nutné splnit požadavek zákona na skryté nošení zbraně. V případě použití zbraně v sebeobraně je nutno tuto skutečnost nahlásit na PČR.
    Máte-li pochybnosti, která zbraň je pro Vás ta nejvhodnější, či máte další otázky ohledně těchto zbraní, neváhejte nás kontaktovat. Odborné konzultace jsou pro Vás zdarma a rádi Vám pomůžeme s výběrem.
                     
Plynová pistole                                   Plynový revolver