Pár postřehů očima násilníka.

 Pár postřehů očima násilníka.
Se skupinou odsouzených za znásilnění byl ve vězení proveden rozhovor o tom, co očekávají u potenciální oběti a zde jsou některá zajímavá fakta:
1)      První věc, na kterou muži u potenciální oběti ohlíží, je účes. Nejpravděpodobněji budou pronásledují ženu s culíkem, drdolem, copem nebo jiným účesem, který je snadné uchopit. Také půjdou pravděpodobněji po ženě s dlouhými vlasy. Ženy s krátkými vlasy nejsou běžnými cíly.
2) Druhou věcí, po které se muž dívá je oblečení. Vyhledávají ženy, jejichž oblečení je snadné rychle odstranit. Většina z nich má i u sebe nůžky speciálně na stříhání oblečení.
3) Snadným cílem jsou ženy, které telefonují, hledají něco v kabelce nebo dělají nějakou činnost za chůze, protože nedávají pozor a mohou být snadno přemoženy.
4) Muži nejpravděpodobněji zaútočí a znásilní brzy zrána, mezi 5:00 a 8:30 hod.
5) Nejčastějším místem, kde jsou ženy napadány je parkoviště u prodejny potravin. Na druhém místě jsou parkoviště/garáže u kanceláře. Na třetím místě jsou veřejné záchody.
6) Pouze 2% řekli, že měli u sebe zbraň, protože za znásilnění budou odsouzeni na 3-5 let, ale za znásilnění se zbraní je 15-20 let. ( Nevím, zda sazby zde uváděné, jsou aktuálně platné i v ČR. )
7) Pokud budete klást odpor odradí je to, protože jim trvá pouze minutu nebo dvě si uvědomit, že pronásledování vás za to nestojí, protože to bude zdlouhavé.
8) Tito muži řekli, že by si nevybrali ženy, které mají deštníky nebo jiné podobné předměty, které mohou být v rukou žen použity zpovzdálí. Klíče nejsou zastrašující, protože se musíte dostat skutečně blízko k útočníkovi, aby mohly být použity jako zbraň. Takže smyslem je, přesvědčit tyto chlápky, že za to nestojíte. .
9) Samozřejmě, že stále platí, co slýcháváme. Vždy si buďte vědomi vašeho okolí, pokud je to možné mějte doprovod a pokud vidíte nějaké zvláštní chování, nenechte to být, následujte své instinkty!!!
To že, si připravíte v předstihu například svůj pepřový sprej, vám může v daný okamžik připadat hloupé, a budete si připadat tak trochu paranoidně,  ale pokud podceníte možné nebezpečí budete se cítit mnohem hůř, pokud se naplní černý scénář a vy budete napadeny.
 
Článek byl převzat z Faceboku. Dovolil jsem si ho upravit a zkrátit, protože původní článek řešil specifika které jsou se zatím v naší republice naštěstí velmi ojedinělé.