Pistole Kevin

Upřesnit cenu
od 65 Kč do 13 020 Kč
Seřadit položky
počet na stránce:

Nacházíte se v kategorii: Pistole Kevin

 Pistole Kevin vznikla koncem 90. let ve spolupráci konstruktéra Antonína Zendla a Zbrojovky Vsetín - Indet. Jde o malou kapesní pistoli, ale na rozdíl od většiny ostatních kapesních pistolí je vyráběna v poměrně výkonných rážích 9 mm Browning (380 Auto) a 9 mm Makarov. Tyto náboje jsou výkonnější ve srovnání se slabým nábojem 6,35 mm Browning, který byl dlouhá léta standardem pro kapesní pistole.
 Rám zbraně je z lehké duralové slitiny, závěr a hlaveň jsou ocelové. Spoušťový mechanismus je typu DAO, kohout je zakrytý závěrem. Dlouhý chod spouště je spolu s inerčním úderníkem jediným pojistným mechanismem pistole. Zbraň nemá klasickou manuální pojistku.
 
Vzhledem k použité ráži má Kevin neuzamčený závěr, který je bržděný jednoduchým patentovaným mechanismem. V horní části hlavně jsou provrtány dva otvory, ze kterých při výstřelu odchází část plynů. Tyto plyny směřují proti pohybu závěru a tím ho brzdí. Zároveň také snižují zdvih zbraně. Bez použití tohoto mechanismu by byl pohyb závěru příliš rychlý a zásobník by nedokázal spolehlivě podat nový náboj.
Zdroj: WIKIPEDIE